Unit Conditions
| Battery Health | 78% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | single eSIM |
| Accessories With Device | N/A |
iPhone XS Max 64Pre-owned
Black| USA| 64GB
৳29499 Tk
The iPhone XS Max delivers premium features with its stunning 6.5-inch Super Retina OLED display, A12 Bionic chip, and dual 12 MP cameras. Built for speed and quality, it offers seamless performance and excellent photo capabilities in a stylish design.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
64GB
4GB
Region:USA
specifications
| Display Size | 6.5 inches |
| Display Type | Super Retina OLED, HDR10, Dolby Vision |
| Display Resolution | 2688 x 1242 pixels, 458 PPI |
| Dimensions | 157.5 x 77.4 x 7.7 mm |
| Weight | 208 grams |
| SIM | Nano-SIM and eSIM, Dual SIM (China variant only) |
| OS | Initially iOS 12, upgradable to the latest version |
| Chipset | Apple A12 Bionic (7 nm) |
| Network | 4G LTE, HSDPA, EV-DO, GSM/CDMA |
| Memory | 4GB RAM, 64GB internal storage (non-expandable) |
| Main Camera | Dual: 12 MP (wide, OIS) + 12 MP (telephoto, 2x optical zoom) |
| Selfie Camera | 7 MP (wide) + SL 3D sensor |
| Sensors | Face ID, Accelerometer, Gyroscope, Proximity, Compass, Barometer |
| Battery Info | 3174 mAh, supports 15W fast charging and wireless charging |
| Other Features / Info | IP68 water and dust resistance, stereo speakers, Bluetooth 5.0, Lightning connector |



